top of page

ГРАНТИ

Гра́нти — грошові або інші засоби, що передаються громадянами та юридичними особами (в тому числі іноземними), а також міжнародними організаціями для проведення конкретних наукових досліджень, розробки законопроектів, підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем. Гранти надаються безкоштовно і без повернення.

За допомогою грантів здійснюється необхідна підтримка проектів, котрі не є прибутковими, але відіграють важливу роль у розвитку суспільства, міста або навчального закладу. Діяльність, що не отримує адекватного фінансування із боку держави, також може бути підтримана за допомогою грантів. Наприклад, некомерційні організації, що існують в країні, часто опираються на гранти як на основне або навіть єдине джерело свого доходу (він необхідний для оплати приміщення і техніки, праці співробітників).

Грантодавчі організації та програми

1. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) – найбільший фінансовий інвестор в Україні, надає допомогу в розвитку підприємницької діяльності. Середній розмір інвестицій ЄБРР становить 25 млн євро.

2. Horizon 2020 - програма ЄС з досліджень та інновацій. Загальний бюджет приблизно 70 млрд. євро.

3. Корпус Миру США - це волонтерська програма уряду Сполучених Штатів Америки та однойменне урядове агентство.

4. Програма Польша-Білорусь-Україна - Програми транскордонного співробітництва фінансуються з коштів Європейського Союзу в рамках Європейського Фінансового Інструменту Сусідства (ENPI).

5. Програма Україна-Румунія - Фінансування ЄС для цієї програми – 60 млн євро.

6. UNIDO - Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) – спеціалізоване агентство ООН. Тематичні пріорітети України - енергетика та навколишнє середовище. 

7. Western NIS - фонд із капіталом у розмірі 150 мільйонів доларів США, що інвестує у підприємства малого та середнього бізнесу в Україні.

8. Міжнародний Фонд Відродження – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні. Місія – розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей.

9. Фонд імені Гайнріха Бьолля – пріорітети : сприяння демократії та зміцнення громадянського суспільства, політична освіта для громадян, раціональне використання енергії та захист клімату, статева рівність та гендерна демократія, захист прав людини.

10. Фонд Конрада Аденауера - Фонд організовує круглі столи, конференції, подіумні дискусії та лекції з метою ґрунтовного обговорення та політичного аналізу суспільно важливих тем та тренінги.

11. НЕФКО - це міжнародна фінансова організація, діяльність якої пов'язана з фінансуванням практичних заходів, що сприяють зеленому росту.

12. Фонд ім. Фрідріха Еберта - поділяє цінності соціальної демократії і бере активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та соціальної справедливості в усьому світі.

13. Фонд Східна Європа (ФСЄ) -  благодійна неприбуткова українська організація. Місія фонду - сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу.

14. Агенство США з міжнародного розвитку USAID - спільно з партнерами, долає крайні форми бідності та сприяє розвитку стійких демократичних суспільств поряд з підвищенням безпеки й добробуту.

15. Карітас України - входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі. Метою Карітасу України є розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності чи віросповідання.

16. Український жіночий фонд - міжнародна благодійна організація, яка надає фінансову, інформаційну і консультативну допомогу організаціям громадянського суспільства (ОГС) з України, Молдови і Білорусі.

17. Данська рада у справах біженців (ДРБ) - недержавна, неприбуткова гуманітарна організація. Діяльність ДРБ базується виключно на гуманітарних принципах і пріоритетності прав людини.

18. Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ – реалізує цілі у сфері міжнародного співробітництва задля сталого розвитку та міжнародної просвіти. GIZ пропонує ефективні рішення для політичного, економічного, екологічного та соціального розвитку в глобалізованому світі, а також підтримує процеси комплексних реформ і перетворень, в тому числі і в складних умовах.

Інформаційні ресурси для пошуку джерел фінансування/можливості для навчання

1. Клуб Сталого Бізнесу   

2. Національна платформа МСБ    

3. MasterClub                                                      

4. Громадський Простір                               

5. FundsforNGOs                    

6. Радник                                                            

7. UNDP                                                            

8. Neighbourhood Info Centre                          

9. Велика Ідея                                               

10. Unistudy                                                      

11. Scientific Social Community                         

12. ГУРТ                                                            

13. Можливості                                                 

Перелік грантових програм
bottom of page