ЗВІТ 2023
Проєктна діяльність за 2023 рік:
•Проєкт "Школа місцевої демократії", проходила для 30 учасників з числа ВПО. Метою Школи місцевої демократії є допомога внутрішньо переміщеним особам інтегруватись у Білоцерківську спільноту, отримати нові знання, які у подальшому допоможуть впливати на розвиток громади.
•"Освітня Платформа Відкритого Діалогу" - проєкт, в рамках розвитку неформальної освіти та створення партнерських умов для реалізації інноваційних проєктів у освітньому середовищі. Було організовано чотири зустрічі (це учні 4 навчальних закладів Білої Церкви). Проєкт триватиме й у 2024 році. Усі навчальні заклади різного рівня, які знаходяться на території нашої громади зможуть в межах цього проєкту знайти партнерські освітні заклади у США для реалізації спільних проєктів та вдосконалення розмовних навичок з носіями іноземних мов.
•Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Агенцією стратегічного розвитку Білої Церкви та організацією FLYHIGHNOW LLC, керівником якої є уродженець Білої Церкви Олександр Топоровський. Об’єднання зусиль сторін-підписантів сприятиме співробітництву щодо створення умов для дієвого діалогу між представниками громадських організацій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації України та Сполучених Штатів Америки. Цей Меморандум передбачає впровадження у Білоцерківській міській територіальні громаді ідей демократії, розроблення і реалізації спільних проектів для розвитку громади із залученням позабюджетних фінансових та інших ресурсів, інвестицій, а також налагодження партнерських відносин з місцевими представниками ОГС та донорськими організаціями України та Сполучених Штатів Америки.
•Відкрито для дітей та молоді Інклюзивний клуб за місцем проживання «Крила» залучено позабюджетних коштів понад 2млн.грн.
•Робота над удосконаленням освітньої програми "Публічне управління та адміністрування" для магістрів БНАУ.
•Залучено грантові кошти та розпочато реалізацію інклюзивного проєкту в ЗОШ 15 "Ресурсна кімната"
•Проєкт "Жінки в ІТ: зустріч та вступ до курсу". Курс розрахований на непрацюючих жінок, які отримали знання комп'ютерної та інтернет-грамотності з нуля, навички для розвитку кар'єри в ІТ-сфері. Цей курс дав можливість практично спробувати себе в різних ІТ-ролях, для визначення, яка професія є найбільш підходящою.
•Реалізовано суб-грантовий проєкт "Допомога людям з інвалідністю та вразливим верствам населення Білоцерківщини під час війни" від ГО "Сто відсотків життя. Рівне" (забезпечення продуктовими наборами та електроприборами родин ВПО, родин загиблих захисників та захисниць України, родин, які виховують дітей та молодь з інвалідністю).
•Проведення ІІ-ї Школі місцевої демократії. Яка реалізовувалось у рамках проєкту «Стала інтеграція ВПО у Білоцерківську громаду». Протягом двох місяців слухачі та слухачки опановували нові знання та уміння які надалі нададуть змогу краще інтегруватись у нашу громаду, використовуючи навички, отриманні під час тренінгів, зможуть розвивати громаду. За цей час проєктом було охоплено 100 учасників, а 300 осіб отримали правову та психологічну підтримку.
•Протягом року консультації та допомога в написанні грантових заявок для підприємців, громадських організацій та окремих осіб.
•Організація та проведення заходів для дітей та молоді з інвалідністю із залученням благодійників та партнерів (спортивні турніри, дозвілля, майстер класи).
•Протягом року у партнерстві з URGENT/Ukraine забезпечення спеціальним безглютеновим харчуванням дітей з інвалідністю.
•Протягом року забезпечення продуктовими наборами, гігієною родин ВПО, родин загиблих захисників та захисниць України, родин, які виховують дітей та молодь з інвалідністю.
•Організовано та проведено конкурс «Бізнес-ідей». Метою цього конкурсу є створення сприятливих умов для сталого розвитку підприємництва та подолання негативних економічних наслідків війни, на території Білоцерківської міської територіальної громади. Переможці нашого конкурсу були відібрані для участі у Всеукраїнському конкурсі на базі технічного університету Сікорського «Skikorskiy Chalange».
•Провели воркшоп та круглий стіл з юристами та правознацями міста, щодо створення громадської організації для дванадцяти сімей загиблих Захисників України. У рамках заходів, щодо підтримки та соціалізації членів сімей загиблих Захисників та Захисниць, підготували та провели круглі столи та воркшоп щодо створення та діяльності Громадської організації. Наразі позитивний результат – ГО зареєстрована. Триває юридична підтримка. А також написано два гранти для цієї Громадської організації «Небесні Янголи - по тематиці психологічної реабілітації.
•Організовано психологічний тренінг "Постановка цілей та мрій" у рамка заходів для сімей загиблих Захисників та Захисниць України.
•Організована школа «Бізнес з нуля: управління фінансами». У рамках школи проведені заходи щодо підтримки та соціалізації членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України, була розроблена програма для підтримки малого та середнього підприємництва, запрошенні спікери з Бізнес-інкубатору Ukrainian Future (Київ, Україна). Школа тривала 2.5 місяці.
•Проєкт «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» пройшли дві школи по 5 днів, для 25 діючих підприємців з метою підтримки та масштабування малого та середнього бізнесу. Проєкт був реалізований за підтримки міжнародної організації G I Z. Також у рамках цього проєкту були проведенні 5 одноденних тренінгів психологічного напрямку та з кібербезпеки.
•Організовано школу фінансової грамотності – для ВПО і родин загиблих Захисників та Захисниць України. Чотири денний тренінг для 30 учасників/ць.
•Проєкт "Бізнес-школа для жінок ВПО "ТВОЯ НОВА РОБОТА" реалізувався за підтримки міжнародної благодійної платформи Global Giving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку спільно з Агенцією в рамках напрямку роботи з розвитку МСП в Білоцерківській громаді. Інтеграція та адаптація жінок ВПО у громаді. Навчання та правовий супровід для 25-ти жінок-підприємців.
•Проєкт "Школа активного громадянина. Діяльність громадських організацій в умовах воєнного стану". Проходила для 30 учасників з числа ВПО. Була створена Координаційна рада з питань ВПО при Білоцерківській міській раді.
•Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви, разом з Благодійною організацією "БМФ «Злагода", провели повноцінний тренінг з покращення якості надання послуг ветеранам та їхнім родинам, у сфері психічного здоров’я.
•Спільно з Управлінням економічного розвитку Білої Церкви та за підтримки G I Z (Німецьке товариство міжнародного співробітництва) розробили концепцію Інноваційного Хабу та його фінансову модель, для подальшого залучення грантового фінансування. Проєкт покликаний створити сприятливі умови для інноваційного розвитку малого та середнього підприємництва у сфері креативних індустрій в межах Білоцерківської міської територіальної громади.
•Розроблено концепцію Ветеранського Хабу/Ветеранського простору. Мета діяльності Ветеранськго Хабу: знайти унікальний підхід до кожного ветерана та побудувати діяльність Хабу згідно їхніх потреб у досягненні особистого добробуту.
•Подано проєкт на міжнародну організацію HIA (Угорська Екуменічна Служба Допомоги) спільно з РО ІРГ "Міцва". Грант на суму 450 000 грн, розрахований на 6 місяців. Проєкт має наступну мету:
- Психологічна допомога дітям;
- Психологічна підтримка людей, які постраждали від воєнних дій, втратили родича внаслідок воєнних дій, або проживають з особою, яка по-вернулась з воєнних дій; підготовка психологів для спеціалізованої допомоги людям з ПТСР з метою залучення їх до подальшої роботи в рамках проекту; організація навчальних заходів/тренінгів з метою популяризації інформації про методи саморегуляції та роботи зі стресом.
•Виграно мінігрант на підтримку незалежних українських медіа, спільно з Інформаційним агентством «Фактум» (BCTV).Сума 137000 грн. За умовами гранту було зроблено наступне:
- Підготовка матеріалів про на-слідки війни, протидію дезінформації, суспільно важливі теми для вашої цільової аудиторії;
- Закупівля необхідного обладнання для повноцінного функціонування та виживання медіа, оренда офісу тощо.
•Грант в рамках програми канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Проєкт школи МСП «Стимулювання економічного зростання для всіх!». Даний проект пропонує проведення чотирьох шкіл:
1. Школа малого та середнього підприємництва для жінок;
2. Школа сільськогосподарської кооперативної діяльності,
3. Школа медіації;
4. Школа соціального підприємництва для вразливих верств населення;
Грантом передбачено фінансування у розмірі 42,446.92 канадських доларів.